Domů

Poradna pro osobní rozvoj - terapie, homeopatie, autopatie.

Ing. Michaela PlzákováNěco o mně

Po prvních přednáškách na Homeopatické akademii jsem věděla, že homeopatie je přesně to, co chci dělat. Protože homeopatie je neuvěřitelně krásná. Je to spojení umění, vědy a psychologie. Všechno, čím jsem se chtěla v životě zabývat, se v homeopatii spojuje. A moje chemické a biochemické vzdělání? To mi umožňuje vidět některé souvislosti. Protože homeopatie je nádherná ukázka toho, jak všechno souvisí se vším.

Narodila jsem se v roce 1970. Byla jsem hodně nemocné, ale zvídavé dítě. Na základní škole mi paní učitelka doporučovala pokračovat na Střední umělecké škole, a mně by se to velmi líbilo, ale také mě zajímaly bylinky, četla jsem o objevech v medicíně a chemii a přála jsem si být vědec, který vynalezne lék proti rakovině. Takže jsem se rozhodla pro Střední průmyslovou školu chemickou (tzv. Křemencárnu). Na střední škole mi přátelé říkali, že bych měla být psycholožka a já o tom taky hodně uvažovala. Nakonec jsem však zvolila VŠCHT obor biochemie a následně pracovala ve výzkumných ústavech a v oblasti farmacie.

Dva roky poté, co jsem prožívala s mojí sestrou její konizaci, po které jí zjistili, že měla rakovinu děložního čípku, jsem musela na konizaci i já. Po operaci problémy neustoupily, ale naopak se o hodně zhoršily. Byla jsem zoufalá a hledala informace, kde se dalo. A při tom jsem narazila na stránky o homeopatii. Když jsem se přihlásila na Homeopatickou akademii, nebyla jsem si vůbec jistá, že homeopatie funguje. Byl to experiment. Nebo spíš něco ve smyslu „tonoucí se i stébla chytá“. Byla jsem objednaná na hysterektomii a měla vyřízená všechna předoperační vyšetření, když jsem přemlouvala lékaře, aby mi dal ještě šanci. Pomocí homeopatie, bylinek a pobytu v Tatrách se cytologie zlepšila a operace byla odvolána. Podobně zázračné působení měla autopatie a homeopatie na moje výsledky krve. Lékařka mi řekla, že ty výsledky jsou tak dobré, jako by nebyly ani moje a dovolila mi vysadit léky.

Mám dva syny. Starší bral léky na alergii od tří let, mladší musel už od věku půl roku brát silné léky, které byly doporučeny pro děti až od 2 let, jinak by kvůli potravinové alergii nepřežil. Oba měli diagnózu astma, pravidelně používali inhalátor. Tehdy jsme si mysleli, že jiná cesta není a dodržovali jsme všechna doporučení lékařů. Staršímu je dnes 31 let, mladšímu 26 a neberou žádné alopatické léky. Spirometrie je v pořádku.

Dodnes si pamatuji den, kdy jsem se poprvé setkala na internetu s homeopatií. Hodně se toho od té doby změnilo. :-)