Poradna pro osobní rozvoj - terapie, homeopatie, autopatie.

Ing. Michaela PlzákováNěco o léku

Uchovávání léku

Léky se uchovávají mimo přímé sluneční záření, záření mobilu, počítače, mikrovlnné trouby a oddělené od silných vůní.

Kulicky

Podání léku

Jednu hodinu před užitím léku a půl hodiny po něm je potřeba nepít, nejíst, nekouřit, nežvýkat a nepoužívat mobilní telefon. Kuličky léku se rozpustí v trošce vody bez bublinek (nejraději v čerstvě otevřené balené vodě nebo vodě ze studny - neměla by to být voda z vodovodu obsahující chlor a také ne minerálka), potom se upije malé množství roztoku, který se před spolknutím ponechá chvíli v ústech. Za čtyři hodiny se zbylý roztok protřepe – např. 10krát s lahvičkou ťuknete o dlaň. Potom se opět upije malé množství roztoku, který se před spolknutím ponechá chvíli v ústech. Za další 4 hodiny se postup opakuje, tzn. protřepat, upít a po chvíli spolknout. Při nástupu jakékoliv reakce se další dávka nepodává. Pokud by byl problém s dodržením hodiny před každým podáním léku a půl hodiny po něm, je možné zkrátit tuto dobu na půl hodiny a 15 až 20 minut.

Možnost antidotace

Účinek léku může být zrušen kafrem, mentolem a větším množství kávy. Nejcitlivější k antidotaci je období začátku léčby, kdy je vhodné používat zubní pastu bez mentolu, např. elmex pro používání homeopatik, která je k dostání v lékárně, a případně žvýkačky bez mentolu.
Seneca

Někdy může dojít na začátku léčby k mírnému přechodnému zhoršení stavu klienta. Jedná se o zhoršení symptomů, které byly přítomny před podáním léku. Později, poté co se stav začne zlepšovat a trvale se pomalu vylepšuje, se občas mohou objevit tzv. reverzní symptomy, což jsou krátká zopakování stavů z minulosti, tedy symptomů, které nebyly přítomny těsně před podáním léku, ale někdy dříve v průběhu života klienta. Pokud je to možné, je dobré nepotlačovat je, měly by brzy odeznít samy. Pokud jsou v souladu s Heringovými zákony, jsou známkou toho, že se klient uzdravuje. Aby mohl homeopat vyhodnotit, jestli se jedná o reverzní symptomy a léčba jde správným směrem, je vhodné významnější změny stavu zapisovat do notýsku a přinést s sebou na kontrolu.


A mějte na paměti:
"Jednou z podmínek uzdravení je chuť uzdravit se." Lucius Annaeus Seneca I