Domů

Poradna pro osobní rozvoj - terapie, homeopatie, autopatie.

Ing. Michaela PlzákováMetoda podle Anne Vervarcke


Belgická homeopatka Anne Vervarcke

Tak jako není možné srovnávat metody klasické medicíny evropského typu, kterými se lékaři snažili léčit své pacienty před 200 lety s metodami dnešní medicíny, tak se i homeopatie za 200 let své činnosti vyvíjela. Klasická medicína a homeopatie však kráčely každá jiným směrem. Medicína jde stále k menším a menším měřítkům, snaží se pojmenovat detail - pochopit jednotlivé procesy na úrovni receptorů, bílkovin a genů, a stále více se specializuje, jde tedy do hloubky biochemie tělesných pochodů. Naproti tomu homeopatie vidí člověka jako celek a jde při odběru stále do větších hlubin mysli.

Věhlasný indický homeopat Rajan Sankaran rozvinul moderní homeopatickou metodu na rovině vnímání a pocitů a zavedl systémy říší, čeledí apod. Toto bylo možné až v době počítačů. Belgická homeopatka Anne Vervarcke přizpůsobila jeho metodu evropským poměrům. Výhodou metody předepisování na základě vitálního pocitu podle Anne Vervarcke je, že homeopat předepisuje mnohem jistěji, protože ví přesně, která slova nebo věty z průběhu konzultace použít pro předpis. Také není důležité, v jakém rozpoložení klient přichází na první konzultaci, jestli je zrovna plný radosti, protože se mu ten den něco úžasného povedlo nebo jestli má zrovna "den pod psa". V obou případech bude totiž vitální pocit, který potřebujeme pro předpis, stejný.

Po homeopatickém léku odcházejí postupem času symptomy, kvůli kterým klient přišel, ale nejen to - také se pomaličku mění všechno, co bylo v životě klienta špatně a způsobovalo nemoc. Někdy už v prvních dnech po konzultaci, ještě před podáním léku, přicházejí myšlenky, co by bylo dobré změnit. A homeopatický lék v tom potom dokáže pomoci.